Różnica między pisakiem a markerem

Słowa marker i pisak są często używane jako synonimy, jednak w rzeczywistości różnią się one między sobą. Zasadniczą różnicą, która pomoże nam zdefiniować, do której grupy przydzielimy nasze pisadło jest grubość końcówki. Do 4mm mamy pisaki, zwane także flamastrami, zaś powyżej już markery i zakreślacze. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że marker to po prostu grubo piszący pisak. :)

Zarówno jedne, jak i drugie posiadają wewnątrz plastikowej obudowy porowaty rdzeń nasączony barwnikiem. Dzięki jego budowie tusz ma wolniej spływać w dół. Unikamy tym samym zalanie kartki nadmierną jego ilością.

Pisaki i markery różnią się bazą, w której rozpuszczony jest barwnik (woda, alkohol, olej), rodzajem końcówki (W przypadku markerów może być ścięta pod kontem, płaska lub okrągła. Pisaki są zazwyczaj zakończone okrągłą, lub pędzelkową.) oraz zastosowaniem. Specjalistyczne przybory pozwalają malować i pisać po plastiku, drewnie, papierze czy ubraniach.

 

Gdy jedna końcówka to za mało...

Pisaki podwójne to idealne narzędzie dla wymagających. Dwa rodzaje końcówek dają większe możliwości malowania. Za ich pomocą możemy stworzyć linie różnych grubości.

Końcówka typu brush pen sprawdza się podczas rysowania, kaligrafii, czy pokrywania większych obszarów kolorem. Za jej pomocą możemy robić linie cienkie i grube, oraz przejścia między nimi.

Końcówka cienka umożliwia bardziej precyzyjne kolorowanie i malowanie. Nadaje się zarówno do pisania, tworzenia rysunków czy wypełniania małych przestrzeni w kolorowankach. Możemy ją także wykorzystać do uzupełniania liter wykonanych pędzelkiem.

Grubym markerem zamalujemy duże pola czy wykonamy większy napis. Odpowiednio ustawiając końcówkę stworzymy także nieco cieńszą kreskę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl