Filtry
Ilość arkuszy do kolorowania
Wielkość formatu
Cena
  • od
    do

Kolorowanie - dla dorosłych?

Myśląc o kolorowaniu obrazków wyobrażamy sobie dzieci w przedszkolu malujące kredkami świecowymi po kartce. Pokrywanie kartek kolorami było wtedy na porządku dziennym. Istnieje przekonanie, że z kolorowania się wyrasta. To z kolei prowadzi do unikania tego typu twórczości. Czy takie myślenie jest słuszne?

Nauka potwierdza, że kolorowanie ma na nasz mózg bardzo pozytywny wpływ. Nie tylko wywołuje uczucie przyjemności, ale także wzmacnia kreatywność. Kolorowanki mogą więc pomóc nie tylko w przezwyciężeniu stresu, ale także uwolnieniu pozytywnych emocji.

 

 

 

Jeszcze kilka lat temu kolorowanki dla dorosłych były tematem niszowym. Niewielu o nich słyszało, a jeszcze mniej osób próbowało kolorować. Obecnie przestały kojarzyć się już tylko z dziecięcą zabawą. Coraz częściej psychologowie polecają kolorowanki jako skuteczny sposób na pozbycie się stresu.

W tej kategorii znajdziesz książki do kolorowania o różnym stopniu trudności. Od prostych wzorów dla początkujących, po bardziej skomplikowane i wymagające doświadczenia. Książki różnią się formatem, ilością obrazków i tematyką.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl