Filtry
Ilość pędzli w zestawie

W tej kategorii znajdziesz akcesoria potrzebne do malowania takie jak zestawy pędzli, kubki czy sztalugi. Część z nich jest niezbędna do tworzenia, część po prostu ułatwi Ci pracę.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jak wybrać odpowiedni zestaw pędzli?

Uniwersalne zestawy pędzli, będą odpowiednie do każdego rodzaju farby i powierzchni, którą pokrywamy kolorem. Są dobre dla początkujących, lub tych, którzy stosują wiele technik i mediów malarskich. Pędzle przeznaczone do konkretnych farb, np. akrylowych, nie sprawdzą się  podczas malowani akwarelami.

Pędzle z włosiem syntetycznym są łatwiejsze w pielęgnacji. Szybciej schną po umyciu i wchłaniają mniej farby. Są także bardziej trwałe. Pędzle z włosiem naturalnym, przez swoją chłonność, nadają się idealnie do akwareli, jednak szybciej się zużywają. Przy wyborze włosia, musimy więc wziąć pod uwagę technikę, jaką malujemy, oraz używane przez nas farby. Ważny jest także kształt włosia. Płaskie końcówki ułatwiają pokrywanie barwami większych przestrzeni, pędzlami do detali świetnie maluje się małe elementy. Okrągłe są bardziej uniwersalne.

Rękojeść może być plastikowa lub drewniana. Tą pierwszą zdecydowanie łatwiej umyć. Lakier nie schodzi z niej tak szybko. Plastikowe pędzle są lekkie i wygodne, za to drewno zwyczajnie lepiej się prezentuje.

Niektóre zestawy możemy kupić w specjalnie zaprojektowanym etui z przegródkami.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl